"Здрастуйте, мені потрібні склопакети!"- як правило, саме з цими словами потенційні покупці звертаються до продавців вікон. Продавці у відповідь запитують про приміщення, які покупець планує засклити, — і на підставі цієї інформації виробляють прорахунок вартості. До вийшла цифрі додають вартість демонтажу старих вікон і установки вікон нових. Ось, власне, і вся математика. Кінцеву вартість озвучують Клієнту, а він, спираючись на товщину свого гаманця, вирішує: замовляти вікно або почекати.

Прикро констатувати цей факт, але для рядового продавця важливо лише одне — скільки ви заплатите за замовлення. А ось у покупця інтерес зовсім інший: йому важливо, які склопакети він отримає за озвучену продавцем суму. І ось перше, що Вам необхідно запам'ятати: на вартість вікна впливають не тільки складові — їх якість і тип, на вартість впливає кількість складових частин і обрана клієнтом конфігурація вікна. Ви не вибирали конфігурацію? Чому? Не знали, як правильно це зробити, і які види вікон зі склопакетами існують в принципі? Значить, настав саме час всерйоз задатися цим питанням і нарешті-таки в ньому розібратися.

 

Крок перший: визначаємося з оптимальною конфігурацією рухомих і глухих частин вікна
 

Гарне скління дешевим не буває. Це перше правило, яке необхідно запам'ятати. Деякі покупці, намагаючись перехитрити весь світ, в спробі заощадити обводять навколо пальця самих себе. Не бажаючи переплачувати, вони замовляють якісні вікна, але при цьому відмовляються від дорогих відкриваються конструкцій, вважаючи глухі конструкції гідною, а головне — вигідною альтернативою. Пройде зовсім небагато часу-і скупому, точно як у прислів'ї, доведеться заплатити двічі. Вчорашній економщик зрозуміє, що пластикові вікна з глухими конструкціями не можна вимити зовні, не кажучи вже про відсутність можливості провітрити приміщення, якої замовник сам себе позбавив.

 

Але це аж ніяк не єдина дорога, по якій звикли ходити бажаючі заощадити на покупці вікон ПВХ: іноді віконна конструкція відкривається скрізь, де потрібно і де не потрібно, але якість матеріалу, з якого вона виготовлена, і якість віконної фурнітури залишають бажати багато кращого. Спершу здається, що все відмінно, але через пару місяців експлуатації раптом з'ясовується, що теплоізоляційні властивості конструкції нікуди не годяться, скла всередині приміщення, вуличний шум чути настільки, ніби між вашим будинком і вулицею взагалі немає ніякої перешкоди, а колір профілю вицвів, не прослуживши і року. Тому перш ніж вибирати профіль і склопакет, фахівці Steko рекомендують визначитися з найбільш підходящою для Вашого випадку конфігурацією вікна.

 

Крок другий: кожному приміщенню-свій склопакет
 

Найчастіше ситуація складається наступним чином: покупець визначається з якимось одним поєднанням профілю і склопакета, вибравши однокамерний або двокамерний, а після замовляє однакові вікна для всього будинку або квартири. Але давайте задумаємося: а чи мудро це? Наприклад, лоджія потребує енергозберігаючому склопакеті, в той час як на теплій кухні ці властивості склопакета навряд чи знадобляться. Для їдальні або кухні краще вибрати звичайне скло, передбачивши можливість розкрити віконну стулку або перевести її в режим мікрощілевого провітрювання. Якісна фурнітура в цьому випадку буде куди корисніше, ніж теплоізоляційні властивості склопакета: відкривати вікна в приміщеннях, де готують їжу, доводиться набагато частіше, ніж у вітальні або дитячої.

 

До речі, про дитячу та інших призначених для відпочинку кімнатах: вкрай важливо, щоб встановлені в цих приміщеннях вікна захищали їх мешканців від шуму ззовні. Вивчаючи види скла, запропоновані продавцем, Steko рекомендує звернути увагу на склопакети з гідним показником шумоізоляції — щоб ви і ваші діти могли спокійно відпочивати, не відволікаючись на гуркіт проїжджаючого повз трамвая, звук автостради або гомін малечі, ганяє м'яч у дворі. У дитячих також не зайвим буде встановити на вікна спеціальний замок, який не дозволить дитині розкрити стулку, а дасть можливість лише перевести її в режим провітрювання. Висновок такий: перш ніж здійснювати вибір, до представлених на ринку склопакетів необхідно придивитися уважніше. Візуально вони можуть абсолютно нічим не відрізнятися, проте вартість, як і характеристика, можуть бути абсолютно різними.

 

Одно - і двокамерні склопакети - в чому різниця?

 

Камера-це простір, який утворюється між двома листами скла. У склопакеті з двох стекол-одна камера. Якщо склопакет складається з трьох стекол, то камер в ньому буде дві. Такий склопакет називають двокамерним.

 

Чому склопакет тепліше звичайного скла?

 

Як вибрати склопакет - Завод Steko віконні рами залишилися в минулому. Більшість з нас давно замінило старі вікна на нові — зі склопакетами. А дехто встиг зробити заміну навіть не один раз. Але незважаючи на це далеко не кожен знає, чому пвх профіль зі склопакетом краще старого доброго вікна. А секрет простий: в новій віконній конструкції скла розташовані дуже близько один до одного. Мінімальна відстань між стеклами практично повністю виключає можливість переміщення повітря в межстекольном просторі. У підсумку ми отримуємо наступне: тепло від внутрішнього скла набагато повільніше передається склу зовнішньому, а значить на вулицю не витікає. У роздумах про те, який склопакет вибрати для вікон, варто звернути увагу на мультифункціональне скло Double Silver, яке не так давно презентувала на ринку компанія Steko. В силу своїх унікальних особливостей воно в 6 разів краще зберігає тепло, в 2 рази краще зберігає прохолоду, в 4 рази краще захищає від ультрафіолету і робить приміщення на 10% світліше.

 

 

 

Скільки стекол має бути в склопакеті?
 

Європейські стандарти базуються на наявності у віконній конструкції однієї або двох камер. Нам же, згідно з вимогами ДСТУ, рекомендують встановлювати двокамерні склопакети з енергозберігаючим склом. І незважаючи на те, що через дешевизну однокамерних вікон більшість людей вибирають саме їх, для наших зим наявність двох камер між стеклами віконної конструкції є якщо не обов'язковим, то дуже кращим.
 

Вчимося читати формулу скла
 

Отриманих знань достатньо для того, щоб навчитися "читати". Отже, уявімо собі, що ваша спальна кімната розташована на сонячній стороні вікнами на галасливий проспект. У зимову пору року у Вашому регіоні трапляються морози і до -20. Ви можете зупинити свій вибір на склопакеті типу 4MDS-10-4-10Ar-4i, де:

  • 4mds-зовнішнє мультифункціональне скло Double Silver товщиною 4 міліметри;
  • 10-відстань між зовнішнім і середнім склом 10 мм;
  • 4-Товщина середнього скла 4 мм;
  • 10Ar-між середнім і внутрішнім склом відстань становить 10 мм, камера заповнені аргоном;
  • 4i-товщина енергозберігаючого скла, яке "дивиться" в інтер'єр, 4 міліметри.
  • Вікно з таким "набором" склопакетів стане відмінним вибором для затишної і тихої спальної або дитячої.